European Business Association

Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
News
Friday, 02 December 2016 17:15

Lobbying Talks: Waste management in UkraineСьогодні у фокусі Європейської Бізнес Асоціації постало питання поводження з відходами в Україні. Ми запросили до відкритого діалогу на цю тему представників Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, народних депутатів, закордонних експертів міжнародного рівня, а також ЗМІ.

В рамках міні-конференції EBA Lobbying Talks відбулася цікава дискусія з приводу проекту Національної стратегії поводження з відходами в Україні, який 16 грудня буде винесений на розгляд уповноважених державних органів. Цей проект наразі містить положення про принцип розширеної відповідальності виробника. Бізнес-спільнота загалом підтримує стратегію, проте має досить суттєві зауваження і пропозиції до тексту проекту.

Крім того, були підняті важливі питання поводження з відходами тари та упаковки у харчовому секторі, шкідливих хімічних відходів, відходів побутової техніки та електроніки тощо. Закордонні експерти поділилися своїм прогресивним досвідом у цьому питанні.

Серед основних висновків зустрічі:

  • потрібно фіналізувати роботу над проектом Національної стратегії та відповідними проектами законів, які містять провідні європейські практики поводження з відходами;
  • необхідно запровадити принцип розширеної відповідальності виробника, адже бізнес опікується витратами і буде більш ефективним оператором системи;
  • держава має стати дбайливим господарем ресурсів, які повинні використовуватися максимально ефективно;
  • потрібно відходити від застарілих практик (звалищ і т.п.) і активно впроваджувати зарубіжний досвід, беручи до уваги специфіку українських реалій.

Ми щиро вдячні усім учасникам дискусії! Сподіваємося вже невдовзі ознайомитися з фінальним варіантом проекту Нацстратегії.

Calendar

Last month September 2017 Next month
M T W T F S S
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

EBA Official Partners