European Business Association

Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
News
Friday, 02 December 2016 17:15

Lobbying Talks: Waste management in UkraineСьогодні у фокусі Європейської Бізнес Асоціації постало питання поводження з відходами в Україні. Ми запросили до відкритого діалогу на цю тему представників Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, народних депутатів, закордонних експертів міжнародного рівня, а також ЗМІ.

В рамках міні-конференції EBA Lobbying Talks відбулася цікава дискусія з приводу проекту Національної стратегії поводження з відходами в Україні, який 16 грудня буде винесений на розгляд уповноважених державних органів. Цей проект наразі містить положення про принцип розширеної відповідальності виробника. Бізнес-спільнота загалом підтримує стратегію, проте має досить суттєві зауваження і пропозиції до тексту проекту.

Крім того, були підняті важливі питання поводження з відходами тари та упаковки у харчовому секторі, шкідливих хімічних відходів, відходів побутової техніки та електроніки тощо. Закордонні експерти поділилися своїм прогресивним досвідом у цьому питанні.

Серед основних висновків зустрічі:

  • потрібно фіналізувати роботу над проектом Національної стратегії та відповідними проектами законів, які містять провідні європейські практики поводження з відходами;
  • необхідно запровадити принцип розширеної відповідальності виробника, адже бізнес опікується витратами і буде більш ефективним оператором системи;
  • держава має стати дбайливим господарем ресурсів, які повинні використовуватися максимально ефективно;
  • потрібно відходити від застарілих практик (звалищ і т.п.) і активно впроваджувати зарубіжний досвід, беручи до уваги специфіку українських реалій.

Ми щиро вдячні усім учасникам дискусії! Сподіваємося вже невдовзі ознайомитися з фінальним варіантом проекту Нацстратегії.

Calendar

Last month July 2017 Next month
M T W T F S S
week 26 1 2
week 27 3 4 5 6 7 8 9
week 28 10 11 12 13 14 15 16
week 29 17 18 19 20 21 22 23
week 30 24 25 26 27 28 29 30
week 31 31

EBA Official Partners