European Business Association

Вхід

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Новини
П'ятниця, 03 березня 2017 17:26

Зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Прем'єр-міністром УкраїниЄвропейська Бізнес Асоціація провела зустріч з Володимиром Гройсманом, Прем’єр-міністром України, під час якої пан Гройсман окреслив головні пріоритети та ряд зобов’язань Уряду щодо покращення бізнес-клімату України та врегулювання ключових галузевих проблем, озвучених компаніями-членами Асоціації.

До участі в зустрічі долучилися представники бізнесу та урядовці, зокрема, Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, Олександр Саєнко, Міністр Кабінету Міністрів України, Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України, Тарас Кутовий, Міністр аграрної політики та продовольства України, Оксана Маркарова, заступник Міністра фінансів України.

У своєму вступному слові пан Гройсман подякував компаніям за їхній вклад в розвиток української економіки та наголосив на важливій ролі інвестицій в стабілізації економічної ситуації. На сьогодні перед Урядом стоїть завдання пришвидшити темпи економічного зростання в країні, тому триває робота над комплексним вдосконаленням законодавства. Окрему увагу Прем’єр-міністр приділив темі ліквідації податкової міліції та висловив свою підтримку перезавантаженню системи і створенню єдиної сервісної Служби фінансових розслідувань. «Чесний бізнес має відчувати себе комфортно», – підкреслив Прем’єр-міністр.

Зі свого боку, Томаш Фіала, Президент Європейської Бізнес Асоціації, зазначив, що у цей рік країна входить з гарними економічними показниками, що є позитивним сигналом. Звичайно, без надходження інвестицій цього було б важко досягнути. Проте для утримання існуючих та залучення нових інвесторів необхідно врегулювати ряд проблем, що заважають бізнесу. Найперші з них – це корупція в судах та правоохоронних органах. Зокрема, бізнес очікує та стовідсотково підтримує створення нової Служби фінансових розслідувань. Також для інвесторів важливим показником є успішна співпраця країни з Міжнародним валютним фондом. В цьому контексті бізнес підтримує ті нововведення, впровадження яких є обов’язковою умовою співпраці з МВФ. А це, в першу чергу, пенсійна та земельна реформи. Лібералізація ринку землі сприятиме притоку інвестицій в країну, що в свою чергу надасть впевненість інвесторам в стабільності національної валюти та внутрішнього ринку.

Присутні представники компаній звернули увагу Прем’єр-міністра та урядовців на ряд першочергових проблем, які потребують уваги та якнайскорішого реагування з боку Кабінету Міністрів України. Так, представники агрохімічного бізнесу відмітили проблему затримок у затвердженні гігієнічних нормативів та регламентів, необхідних для державної реєстрації засобів захисту рослин, звернули увагу на необхідність вирішення питання транскордонного перевезення непридатних пестицидів та проблеми з ввезенням дослідних зразків на територію країни.

Зерновий бізнес підняв питання формування об’єднаних партій зерна та необхідності пришвидшення імплементації цього механізму на практиці. Також компанії відмічають затримки у видачі дозвільних документів та привертають увагу до необхідності вдосконалення інфраструктури, адже логістична складова значно впливає на ефективність діяльності зернових компаній. 

Виробники ветеринарних препаратів відмічають, що їхні компанії займаються розробками інноваційних продуктів в галузі біотехнологій, спрямованих на захист здоров’я тварин, але через прогалини в законодавстві не мають можливості їх зареєструвати. Бізнес підкреслює необхідність внесення відповідних змін до чинного законодавства, що дозволить врегулювати це питання в довгостроковій перспективі. Також компанії звертають особливу увагу Уряду на ситуацію з поширенням АЧС в Україні, адже це захворювання створює значну загрозу національній продовольчій безпеці.

На сьогодні першочерговим завданням у сфері охорони здоров’я бізнес вбачає забезпечення вільного доступу громадян до високоякісних ліків та нівелювання обмеження будь-якої фізичної доступності до ліків. Наразі аптечні мережі поки що призупиняють закупівлю лікарських засобів в умовах відсутності однозначної офіційної інформації про умови запровадження механізму реімбурсації. Компанії висловлюють сподівання, що Уряд щонайшвидше надасть чіткі роз’яснення щодо виключно вільного доступу пацієнтів до усіх ліків незалежно від їх включення до програми реімбурсації. 

Також бізнес підкреслив підтримку однакових умов діяльності як українських, так і іноземних фармацевтичних компаній на ринку України. Відтак, скасування ПДВ на операції з постачання лікарських засобів лише для однієї частини виробників свідчило б про відсутність однакового підходу до усіх суб’єктів ринку. Крім того, такі зміни у законодавстві суперечили б деяким положенням Договору про Асоціацію України та ЄС.

Для сфери побутової техніки та електроніки актуальними залишаються проблеми контрабанди та захисту прав інтелектуальної власності. Бізнес активно підтримує закріплення національного принципу вичерпання прав інтелектуальної власності в Україні. Зокрема, це можна зробити шляхом прийняття проекту Закону №5419, який зареєстрований в Парламенті групою народних депутатів. Даний проект Закону підтримується не лише профільним Комітетом ВРУ з питань освіти та науки та бізнес-спільнотою, а й представництвом Європейського Союзу в Україні. Станом на сьогодні Мінекономрозвитку не підтримує дану ініціативу. Сподіваємося, що за результатами зустрічі Уряд ще раз зверне увагу на це питання та підтримає позицію бізнесу.

Також в рамках дискусії компанії підняли актуальні питання поводження з відходами в Україні, особливості ведення діяльності в портах, деякі питання технічного регулювання, підвищення ефективності документообороту.

Прем’єр-міністр зазначив, що створення штучних перешкод для бізнесу є неприпустимим та висловив готовність пропрацювати усі питання у робочому режимі з тим, щоб запропонувати бізнесу конкретні рішення по кожному з них. За його словами, пріоритетами роботи для Уряду сьогодні є пенсійна та земельна реформи, комплексні зміни в галузі охорони здоров’я, захист інтересів національних виробників без порушення зовнішніх зобов’язань та нарощення масштабів експорту. Також Уряд триматиме в полі зору судову реформу, яка має надзвичайну важливість для бізнесу, що працює в Україні.

Ми щиро дякуємо пану Гройсману та усім присутнім за готовність до відкритого та продуктивного діалогу з бізнесом. Ми слідкуватимемо за перебігом реформ та сподіваємося на ефективне вирішення проблемних питань, піднятих Асоціацією під час зустрічі.

Календар

Last month Вересень 2017 Next month
П В С Ч П С Н
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

EBA Official Partners