European Business Association

Вхід

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Новини
Понеділок, 13 березня 2017 12:11

Зустріч Асоціації з Олександром ДанилюкомКомпанії-члени Європейської Бізнес Асоціації провели зустріч з Олександром Данилюком, Міністром фінансів України, та його командою. Представники бізнесу мали можливість почути про першочергові плани роботи Міністерства, серед яких – реформа Державної фіскальної служби (ДФС) та створення Служби фінансових розслідувань.  

У пріоритеті Міністерства на сьогодні запуск реальної реформи ДФС, зокрема передбачається оптимізація податкової та митної служб, скорочення чисельності допоміжного персоналу та збільшення персоналу, що займається операційною діяльністю, проведення аудиту на обласному рівні в податковій, скорочення внутрішніх митниць, стандартизація вимог до місць митного оформлення, а також уніфікація підходів до визначення митної вартості.

Міністр ще раз наголосив на важливості створення нової аналітичної Служби фінансових розслідувань, що буде займатися виключно економічними злочинами проти публічного інтересу в сфері фінансів та дотичних сферах. В планах – сконцентрувати функції деяких силових підрозділів СБУ та Національної поліції в рамках нової Служби. Команда Міністерства наполягає на тому, що новий орган має координуватися саме Міністерством фінансів, яке формує політику та є компетентним в сферах, що відносяться до підслідності Служби. Пан Данилюк передбачає, що формування та повноцінний запуск нової Служби відбудеться вже за рік.

Міністр також повідомив, що з 1 квітня має запрацювати новий порядок адміністрування реєстру відшкодування ПДВ, згідно з яким адміністратором єдиного реєстру буде Міністерство фінансів України, а сам реєстр буде формуватися автоматично на підставі інформації з баз даних ДФС України та Держказначейства. До того ж, відшкодування відбуватиметься на щоденній основі.

Окрему увагу було приділено питанням податку на виведений капітал, введенню касових апаратів та концепції уповноважених економічних операторів. Пан Міністр зазначив, що з усіх трьох питань ведеться робота по відповідних законопроектах. Так, щодо податку на виведений капітал – найближчим часом буде сформована робоча група, що в рамках роботи над проектом закону «Про виведений капітал» проведе всі необхідні розрахунки та проаналізує переваги та ризики даної концепції. Щодо касових апаратів – Міністерство підтримує в цілому концепцію їх масового введення, проте таким чином, щоб це не створювало додаткове навантаження для бізнесу. Щодо уповноважених економічних операторів – до Верховної Ради вже внесений відповідний проект Закону, проте він досі не був розглянутий. Міністерство сподівається на прискорення у розгляді цього законопроекту.

Представники компаній також мали чудову можливість адресувати свої проблемні питання та передати свої запити до відомства. Щиро дякуємо всій команді Міністерства та особисто Олександру Данилюку за продуктивну дискусію!

Календар

Last month Вересень 2017 Next month
П В С Ч П С Н
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

EBA Official Partners