European Business Association

Вхід

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Новини
Понеділок, 20 березня 2017 11:05

Представники Асоціації взяли участь у Круглому столі щодо детінізації ринку побутової елктронікиГолова Комітету Асоціації з побутової електротехніки Ігор Макаров та Менеджер Комітету Вікторія Куликова взяли участь в круглому столі та обговорили перспективи та необхідні кроки для виводу з тіні ринку побутової техніки та електроніки.

Представники Асоціації зазначили, що проблема «сірого» та «чорного» імпорту з року в рік не втрачає своєї актуальності і згідно з даними GfK Ukraine, його обсяги доходять до 25% в деяких категоріях побутової техніки та електроніки. У продажу часто можна знайти моделі, не призначені для українського ринку, які офіційно ніколи не ввозились в Україну, а відтак не пройшли оцінку відповідності вимогам українського законодавства та потенційно несуть небезпеку для споживачів. Таким чином страждає і держава, і споживачі, і відповідальний бізнес.

Для покращення ситуації на ринку та зменшення імпорту та обігу нелегального товару Комітет працює над розробкою та впровадженням ефективних механізмів протидії. Зокрема, експерти Комітету підтримують впровадженням касових апаратів при торгівлі побутовою технікою; закріплення в законодавстві національного принципу вичерпання прав на знаки для товарів і послуг; внесення змін до законодавства щодо захисту прав споживачів та щодо електронної торгівлі. Водночас, Комітет виступає проти суттєвого скорочення переліку обладнання, для торгівлі яким необхідно буде використовувати касові апарати, або введення додаткових грошових обмежень в декілька тисяч гривень, нижче яких не потрібно буде застосовувати касові апарати.

Ми переконані, що вирішення проблеми «сірого» та «чорного» імпорту побутової техніки та електроніки сприятиме зростанню обсягів «офіційного» ринку, надходженню додаткових коштів у державний бюджет та зменшенню вартості одиниці товару для кінцевого споживача.

 

 

Календар

Last month Вересень 2017 Next month
П В С Ч П С Н
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

EBA Official Partners