European Business Association

Вхід

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Новини
Понеділок, 10 липня 2017 17:41

Бізнес просить Парламент врегулювати проблему ненавмисного порушення строків реєстрації податкових накладних через нещодавні кібер-атакиЄвропейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України стосовно ситуації з неумисним порушенням платниками податків строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних через інфікування комп’ютерних систем платників невідомим вірусом-шифрувальником.

Як відомо, 27 червня 2017 року відбулася масова кібер-атака, що спричинила ряд негативних наслідків для бізнесу, зокрема призвела до суттєвих труднощів під час реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, виписаних у період з 1 до 15 червня цього року. До того ж, наразі існує ризик, що компанії не зможуть зареєструвати своєчасно податкові накладні не лише за зазначений період, а й за весь червень, оскільки необхідно чимало часу для пошуку, встановлення, налаштування взаємодії систем підприємств з новим програмним забезпеченням.

Оскільки чинна редакція Податкового кодексу України передбачає застосування штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних навіть у випадку відсутності провини платника, єдиний дієвий спосіб – це внесення змін до Кодексу. Наразі Міністерство фінансів України разом з Державною фіскальною службою України розробили, а Уряд схвалив проект Закону змін до Кодексу, який найближчим часом має бути зареєстрований у Верховній Раді України. Ця ініціатива дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за порушення строків реєстрації податкових накладних чи розрахунків коригування, що були складені з 1 до 15 червня, за умови їх реєстрації не пізніше 15 липня 2017 року.

У зв’язку з цим, представники Асоціації висловлюють свою підтримку та сподівання на якнайшвидше прийняття проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних».

Водночас, беручи до уваги, що вірусна атака охопила велику кількість підприємств та ймовірність того, що такі втручання у роботу комп’ютерних мереж можуть траплятися у майбутньому, Асоціація наголошує на необхідності системного вирішення цієї проблеми. Зокрема, ми вбачаємо важливими такі кроки:

  1. Підготувати узагальнюючу податкову консультацію стосовно алгоритму дій платників податків для вирішення ситуації неумисного порушення граничних строків реєстрації податкових накладних за весь червень з причин кібер-атаки.
  2. Налагодити роботу та повну функціональність Електронного кабінету платника податків, що зможе стати альтернативою програмного забезпечення «M.E.doc.».
  3. Законодавчо врегулювати потенційні аналогічні проблеми, які можуть виникати через повторні проникнення шкідливих шифрувальників до комп’ютерів.

Компанії-члени Асоціації вдячні Міністерству фінансів України та Державній фіскальній службі за розуміння ситуації, в якій опинилися платники податків, та їх проактивні кроки задля мінімізації негативних

наслідків вірусу для бізнесу та сподіваються на якнайшвидше прийняття відповідного проекту Закону народними депутатами України.

Також ми пропонуємо увазі бізнесу деякі поради, що можуть бути корисними у даній ситуації:

Рекомендації від Кіберполіції України -http://bit.ly/2v2oWLb

Рекомендації від Торгово-промислової палати України - http://bit.ly/2u8wsI1

Календар

Last month Вересень 2017 Next month
П В С Ч П С Н
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30

EBA Official Partners